ASIAN CHAMPIONSHIP 2017 GRAPPLING - GRAPPLING GI
0203.09.2017, .Astana, Kazakhstan

02.09 03.09
Bout Mat A Mat B
1

Wg/58 TOUR 1

Seidildaeva Galiya (Kazakhstan)
   Adanbekova Dariga (Uzbekistan)

Mg/84 TOUR 1

Kuanyshbekov Zhandos (Kazakhstan)
   Chingizbek Uulu (Kyrgyzstan)
2

Mg/62 TOUR 1/4 FINALE

Ovais Shah (Pakistan)
   Omar Galymzhan (Kazakhstan)

Mg/84 TOUR 1

Mukhidinov Ulugbek (Uzbekistan)
   Safarov Riza (Uzbekistan)
3

Mg/62 TOUR 1/4 FINALE

Ashirov Argen (Kyrgyzstan)
   Mukhammadaliev Mukhammad (Uzbekistan)

Mg/92 TOUR 1

Kussainov Ramazan (Kazakhstan)
   Zaripov Jasur (Uzbekistan)
4

Mg/62 TOUR 1/4 FINALE

Aitimbetov Olzhas (Kazakhstan)
   Amanullah (Pakistan)

Mg/92 TOUR 1

Tulebaev Timirjan (Kazakhstan)
   Omurzakov Beksultan (Kyrgyzstan)
5

Mg/66 TOUR 1/4 FINALE

Momokulov Arthur (Kyrgyzstan)
   Osama Muhammad (Pakistan)

Mg/100 TOUR 1

Ali Amar (Pakistan)
   Serkibayev Igilik (Kazakhstan)
6

Mg/66 TOUR 1/4 FINALE

Mukhortov Vladislav (Kazakhstan)
   Yunusov Amon (Uzbekistan)

Mg/+100 TOUR 1

Abyzov Bakdaulet (Kazakhstan)
   Nurov Umidjon (Uzbekistan)
7

Mg/66 TOUR 1/4 FINALE

Kaymov Alisher (Uzbekistan)
   Kaldar Abdikabyl (Kazakhstan)

Mg/+100 TOUR 1

Bolatkhanuly Jomart (Kazakhstan)
   Haroon Masih (Pakistan)
8

Mg/66 TOUR 1/4 FINALE

Momin Zaidi (Pakistan)
   Kekenov Abdyldabek (Kyrgyzstan)

Mg/84 TOUR 2

Kursaev Islam (Kazakhstan)
   Chingizbek Uulu (Kyrgyzstan)
9

Mg/71 TOUR 1

Mustafa Ruslan (Kazakhstan)
   Rayyan Muhammad (Pakistan)

Mg/84 TOUR 2

Kuanyshbekov Zhandos (Kazakhstan)
   Mukhidinov Ulugbek (Uzbekistan)
10

Mg/71 TOUR 1

Kassenov Erzhan (Kazakhstan)
   Hasnain Muhammad (Pakistan)

Mg/92 TOUR 2

Kussainov Ramazan (Kazakhstan)
   Omurzakov Beksultan (Kyrgyzstan)
11

Mg/77 TOUR 1/4 FINALE

Shamshiev Azimbek (Kyrgyzstan)
   Ergashev Bobur (Uzbekistan)

Mg/92 TOUR 2

Tulebaev Timirjan (Kazakhstan)
   Zaripov Jasur (Uzbekistan)
12

Mg/77 TOUR 1/4 FINALE

Bagimbai Torokan (Kyrgyzstan)
   Muhambetzhanov Zayreden (Kazakhstan)

Mg/100 TOUR 2

Nurbaev Doorbek (Kyrgyzstan)
   Serkibayev Igilik (Kazakhstan)
13

Wg/58 TOUR 2

Rakhaeva Nazgul (Kazakhstan)
   Adanbekova Dariga (Uzbekistan)

Mg/+100 TOUR 2

Abyzov Bakdaulet (Kazakhstan)
   Haroon Masih (Pakistan)
14

Mg/62 TOUR 1/2 FINALE

Omar Galymzhan (Kazakhstan)
   Narmanov Nurmuhammed (Kyrgyzstan)

Mg/+100 TOUR 2

Bolatkhanuly Jomart (Kazakhstan)
   Nurov Umidjon (Uzbekistan)
15

Mg/62 TOUR 1/2 FINALE

Ashirov Argen (Kyrgyzstan)
   Aitimbetov Olzhas (Kazakhstan)

Mg/84 TOUR 3

Kursaev Islam (Kazakhstan)
   Safarov Riza (Uzbekistan)
16

Mg/66 TOUR 1/2 FINALE

Momokulov Arthur (Kyrgyzstan)
   Mukhortov Vladislav (Kazakhstan)

Mg/84 TOUR 3

Mukhidinov Ulugbek (Uzbekistan)
   Chingizbek Uulu (Kyrgyzstan)
17

Mg/66 TOUR 1/2 FINALE

Kaldar Abdikabyl (Kazakhstan)
   Kekenov Abdyldabek (Kyrgyzstan)

Mg/92 TOUR 3

Kussainov Ramazan (Kazakhstan)
   Tulebaev Timirjan (Kazakhstan)
18

Mg/71 TOUR 2

Mustafa Ruslan (Kazakhstan)
   Hasnain Muhammad (Pakistan)

Mg/92 TOUR 3

Omurzakov Beksultan (Kyrgyzstan)
   Zaripov Jasur (Uzbekistan)
19

Mg/71 TOUR 2

Kassenov Erzhan (Kazakhstan)
   Rayyan Muhammad (Pakistan)

Mg/100 TOUR 3

Nurbaev Doorbek (Kyrgyzstan)
   Ali Amar (Pakistan)
20

Mg/77 TOUR 1/2 FINALE

Kutzhanov Marat (Kazakhstan)
   Shamshiev Azimbek (Kyrgyzstan)

Mg/+100 TOUR 3

Abyzov Bakdaulet (Kazakhstan)
   Bolatkhanuly Jomart (Kazakhstan)
21

Mg/77 TOUR 1/2 FINALE

Mukhsinov Ilkhom (Uzbekistan)
   Muhambetzhanov Zayreden (Kazakhstan)

Mg/+100 TOUR 3

Haroon Masih (Pakistan)
   Nurov Umidjon (Uzbekistan)
22

Wg/58 TOUR 3

Rakhaeva Nazgul (Kazakhstan)
   Seidildaeva Galiya (Kazakhstan)

Mg/84 TOUR 4

Kursaev Islam (Kazakhstan)
   Mukhidinov Ulugbek (Uzbekistan)
23

Mg/62 TOUR Bronze 2

Mukhammadaliev Mukhammad (Uzbekistan)
   Aitimbetov Olzhas (Kazakhstan)

Mg/84 TOUR 4

Kuanyshbekov Zhandos (Kazakhstan)
   Safarov Riza (Uzbekistan)
24

Mg/71 TOUR 3

Mustafa Ruslan (Kazakhstan)
   Kassenov Erzhan (Kazakhstan)

Mg/84 TOUR 5

Kursaev Islam (Kazakhstan)
   Kuanyshbekov Zhandos (Kazakhstan)
25

Mg/71 TOUR 3

Hasnain Muhammad (Pakistan)
   Rayyan Muhammad (Pakistan)

Mg/84 TOUR 5

Safarov Riza (Uzbekistan)
   Chingizbek Uulu (Kyrgyzstan)
26

Mg/77 TOUR Bronze 2

Bagimbai Torokan (Kyrgyzstan)
   Mukhsinov Ilkhom (Uzbekistan)

Mg/66 TOUR Bronze 1

Yunusov Amon (Uzbekistan)
   Momokulov Arthur (Kyrgyzstan)
27

Wg/64 TOUR FINALE

Uzgenbaeva Barchinay (Kyrgyzstan)
   Sadvakasova Diana (Kazakhstan)

Mg/66 TOUR Bronze 2

Kaymov Alisher (Uzbekistan)
   Kekenov Abdyldabek (Kyrgyzstan)
28

Wg/+71 TOUR FINALE

Kobey Gulida (Kazakhstan)
   Kuderinova Dina (Kazakhstan)
 
29

Mg/62 TOUR FINALE

Narmanov Nurmuhammed (Kyrgyzstan)
   Ashirov Argen (Kyrgyzstan)
 
30

Mg/66 TOUR FINALE

Mukhortov Vladislav (Kazakhstan)
   Kaldar Abdikabyl (Kazakhstan)
 
31

Mg/77 TOUR FINALE

Kutzhanov Marat (Kazakhstan)
   Muhambetzhanov Zayreden (Kazakhstan)
 

: - , - , - .  03.09.2017 11:36